П`ятниця, 29.03.2024, 10:47
Інформаційно-ресурсний методичний центр відділу освіти Кр...
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Рік англ. мови
Головна » Статті » Наша гордість » Наша гордість

Щербина Світлана Василівна

Щербина Світлана Василівна

вчитель української мови та літератури Созонівського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-Ш ступенів – дошкільний навчальний заклад» Кіровоградського району, спеціаліст вищої категорії, «вчитель-методист», лауреат обласного конкурсу «Вчитель року – 2003» та «Вчитель року – 2009» у номінації «українська мова та література» В навчальному закладі працює з 1985 року.

  Світлана Василівна має такі нагороди, відзнаки: грамоти райво, облво, облдержадміністрації, Міністерства освіти України, Ліги українських меценатів; лауреат районної педагогічної премії імені С.Г. Максютіна(2009), знак «Відмінник освіти України»(2009), почесна відзнака та диплом переможця Всеукраїнського конкурсу «Творчість освітян» ТОВ «Редакція газети «Позакласний час» (2012).

Світлана Василівна працює над проблемою «Розвиток творчої особистості в процесі вивчення української мови та літератури в умовах особистісно зорієнтованого навчання». Вчителька бачить у кожній дитині особистість, до якої ставиться з великою повагою. На її уроках немає байдужих, бо всі учні є не просто спостерігачами, а безпосередніми творцями уроку, його співавторами. З урахуванням особистих бажань школярі формуються у творчі групи, які досліджують особистість письменника, його творчість. На уроках діти залучаються до виконання різноманітних творчих робіт, складання опорно-логічних схем-конспектів, літературних та асоціативних диктантів, проектів тощо.

Ефективність кожного уроку Світлани Василівни досягається завдяки її закоханості в рідне слово, в свій предмет. Перетворенню знань учнів на переконання сприяє й позакласна робота, якій приділяється значна увага. Щороку в школі проводиться тиждень української мови та літератури, програма якого надзвичайно різноманітна. Тут і конкурси юних поетів і прозаїків, художників-ілюстраторів літературних творів, читців, зустрічі з письменниками рідного краю, літературно-музичні композиції, випуски газет тощо. Діти активно в них беруть участь, охоче готуються, тому що це сприяє їхньому розвитку як творчих особистостей. Поглибленому вивченню української мови сприяють і заняття наукового товариства «Юний філолог», яке працює в школі з 2005 року, незмінним керівником якого є Світлана Василівна.

Відвідування уроків та позакласних заходів Світлани Василівни показали, що вона розвиває мислительні здібності учнів, художні та естетичні смаки, обдарування, формує духовний світ дитини. Учні Світлани Василівни володіють необхідними уміннями та навичками. Вони – постійні учасники і призери районних і обласних конкурсів, олімпіад, Міжнародного конкурсу знавців української мови ім. Б.Яцика, щорічного Всеукраїнського конкурсу літературної творчості «Об’єднаймося ж, брати мої!», присвяченого Шевченківським дням, двічі поспіль у 2010 та 2011роках її учениця Щербина Руслана була переможцем обласного етапу Всеукраїнської олімпіади з української мови та літератури та учасницею ІV (заключного) етапу, що проходив у Чернівцях(2010р.) та Ужгороді (2011р.), а дев’ять випускників школи стали студентами філологічного факультету Кіровоградського педагогічного університету імені В.Винниченка. Два молодих словесники із них уже працюють у школах Кіровоградського району – Горленко Валентина у Іванівській та Щербина Мирослава – у Покровській ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Світлана Василівна щедро ділиться з колегами своїм досвідом, даючи відкриті уроки для вчителів району, області, виступаючи на засіданнях методичного об’єднання та беручи участь у заходах різного рівня ( заняття обласної школи молодого методиста, що відбулося в Созонівській школі в березні 2008 року, районний та обласний конкурси «Вчитель року – 2009», районна науково-практична конференція «Технологія фахової майстерності: компетентнісний підхід» (лютий 2010р.), Всеукраїнський семінар «Психолого-педагогічні умови розвитку обдарованості особистості» (Кіровоград, квітень 2010р.), Всеукраїнський семінар, присвячений 165-річчю від дня народження І.Карпенка-Карого (Харків, вересень 2010р.) та Всеукраїнська конференція, присвячена 155-річчю від дня народження І. Франка (Харків, вересень 2011 р.). Із 2003 року Світлана Василівна є членом обласної творчої групи вчителів української мови та літератури, що діє при Кіровоградському ОІППО імені В.О. Сухомлинського, бере участь у підготовці методичних посібників (за період із 2006 по 2011 роки таких видано п’ять , де представлено розробки і її уроків та позакласних заходів). Досвід роботи Світлани Василівни висвітлено в книзі «Коли поєднується хист, досвід і небайдужість…», 2003 рік, у 2009-2010 н.р. у Созонівській школі І-ІІІ ступенів пройшла апробацію її навчально-методична брошура «Через слово – до дитячого серця».

Надзвичайно вимоглива до себе, доброзичлива до учнів і колег, Світлана Василівна постійно у творчому пошуку, поглиблює свої знання, стежить за новинками літератури, впроваджує в практику своєї роботи елементи новітніх технологій навчання (особистісно зорієнтоване навчання, проблемно-пошуковий метод, метод проектів тощо).

Щербина С.В. має друковані матеріали за 2011-2012 н.р.: 1. С.В. Щербина. «…Так хотілось світ зробить добрішим!»(Урок- знайомство із творчістю Дмитра Іванова в 7 класі). – ж. «Дивослово». – №7, 2011. – С. 25-29. 2. С.В. Щербина. «Наш стяг – пшениця у степах під голубим склепінням неба…». – газ. «Зоря» від 3 вересня 2011 року. 3. С.В. Щербина. Гуманістичний пафос образу Сікстинської Мадонни у творах Рафаеля та Франка / стаття у посібнику «Іван Франко – європейський геній та національний мислитель» / Харківська академія неперервної освіти. До 155-річчя від дня народження І.Я Франка // Матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції (м. Харків, 28 вересня 2011 року). – Харків, 2011. – С. 140-144. 4. С.В. Щербина. Мандрівка до країни Простого Речення. – газ. «Зоря» від 11 лютого 2012 року. 5. С.В. Щербина. Футбол – це молодість тисячоліть. – журнал «Позакласний час». – №9-10, 2012. – С. 97-101. 6. С.В. Щербина. Урок 30. Тематична контрольна робота. Нова українська література. Творчість І. Котляревського та Г. Квітки-Основ’яненка // у посібнику «Українська література. 9 клас. Книжка для вчителя. Частина 1». – Тернопіль: Мандрівець, 2012. – С.284-288. 7. С.В. Щербина. Урок 49. Позакласне читання. «До великого прагнути в житті – це вже подвиг…» Мандрівка у дивосвіт Марії Башкирцевої (за романом-есе М. Слабошпицького «Марія Башкирцева») // у посібнику «Українська література. 9 клас. Книжка для вчителя. Частина 2». – Тернопіль: Мандрівець, 2012. – С.156-172.

Категорія: Наша гордість | Додав: glorikum (24.10.2013)
Переглядів: 817 | Рейтинг: 0.0/0
Вхід на сайт
Пошук
Категорії розділу
Наша гордість [4]
Корисні посилання
Дистанційна Академія
//metodic.at.ua/images-1-.jpg