Про проведення семінару вчителів музичного мистецтва.
20 березня 2014 року в рамках семінару з проблеми: «Індивідуальний підхід до формування естетичного сприйняття музики старшими та молодшими школярами шляхом використання краєзнавчого матеріалу» вчителі музичного мистецтва Кіровоградського району побували в Кам’янському державному історико-культурному заповіднику, що в місті Кам’янка Черкаської області.
Учасники семінару, завітавши до літературно-меморіального музею О.С.Пушкіна і П.І.Чайковського, що розташований в одному з будинків Давидових, відчули неповторну атмосферу музики та поезії, що панує в ньому. А коли в стінах цього меморіального будиночку зазвучав рояль, на якому колись грав П.І.Чайковський, то не знайшлося людини, яка б залишилась при цьому байдужою. В стінах будинку Давидових лунала музика П.І.Чайковського, а саме: уривок з балету «Лебедине озеро», уривок з опери «Євгеній Онєгін» та п’єса із «Дитячого альбому» у віртуозному виконанні вчителем музичного мистецтва Ткаченко О.М. (Олексіївська ЗШ І-ІІІ ст.). Право зіграти на роялі було надано також вчителю Грузьківського НВК Тихоненку Д.А., який виконав ліричну композицію власного авторства.
В приміщенні історичного музею Кам’янського державного історико-культурного заповідника вчителі музичного мистецтва району познайомились з експозиціями меморіальної кімнати П.І.Чайковського, де представлені рідкісні фотографії з архіву родини сестри композитора. У залі розвитку культури 1-ї половини XX ст. захопив педагогів матеріал про театральне і музичне мистецтво, освіту, медицину того часу на території Кам’янецького району. Не менш цікавою є картинна галерея даного музею, де експонуються роботи заслуженого майстра народної творчості України Макара Мухи та заслуженого художника України Павла Куценка.
У вчителів залишились незабутні враження від перегляду присвяченої 200-річчю від дня народження Т.Г.Шевченка виставки листівок, на яких представлені роботи художника до власних творів та автопортрети.
Даний семінар сприяв підвищенню професійного рівня вчителів музичного мистецтва та спонукав до творчості.
|